Rozrusznik - naprawa , regeneracja itp

ObrazekBolączki,naprawy,warsztaty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sidor
Posty: 13
Rejestracja: 26 lut 2015, 17:17
Marka samochodu: 125p
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Znak zodiaku: Waga
Kontakt:

Rozrusznik - naprawa , regeneracja itp

Post autor: sidor » 17 paź 2015, 18:42

Witam,
Z racji tego iż mam kilka aut potrzebnych mi do pracy wiele napraw staram się robić we własnym zakresie.
Tak jak w temacie chciałbym się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami jeśli chodzi o rozrusznik i to bez różnicy czy osobówka,bus,ciężarówka czy C330 ;)

Otóż uszkodził mi się bendix więc pomyślałem , wymontuje , kupie nowy i dam znajomemu elektrykowi , który mi go zrobi. Byłem w sklepie i Pani mówi że ma do mojego modelu tylko zamiennik produkcji chińskiej bo oryginału nikt nie chce i jest droższy ( moje pierwsze spostrzeżenie - kto nie chce oryginału tylko zamiennik jak najtańszy ? - zakład do którego damy autko ). Skoro już rozbierać rozrusznik wziąłem szczotki , tulejki i spytałem o automat. Pani znów mówi że do tego modelu ma tylko zamiennik chiński. Białe pudełko z czerwonym napisikiem - rozejrzałem się i 70% na półkach to te pudełka ;) Zaznaczę że jest to najbardziej znany sklep z alter. i rozrusznikami u mnie. Tak więc oddając autko do tzw zakładu na 100% wsadzą Wam tam chińczyka , powiedzą że Made in Germany i skasują odpowiednio.
Mój elektryk mówi że tak właśnie jest , a zamiennik firmowy to cena x2 ale wytrzymałość sporo więcej niż x2.

Tak więc najlepiej wziąć kogoś z polecenia , a nie pierwszy lepszy warsztat. Wiem że tak jest nie tylko z rozrusznikiem ale wyjęcie jego jak i naprawa jego czasem jest czasochłonna więc lepiej zainwestować w lepsze części i mieć to na bardzo długi czas z głowy. No i nie wymieniajmy od razu na nowy rozrusznik. Wszystko się da naprawić. Oryginał kosztuje , zamiennik chiński tani ale lepiej zregenerować tylko u swojego mechanika , bo te regenerowane na wymianę to też będą na chińczykach.
Jeśli transport Wrocław czy przeprowadzki Europa to tylko z wujkiem Sidorem.

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 143141
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 194 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Rozrusznik - naprawa , regeneracja itp

Post autor: Scelena » 17 paź 2015, 18:53

A nie próbowałeś do ZAPŁONU go zawieść ? Mi też walnął półtora roku temu . Przyjechali mechanicy z Koziej i zaholowali auto do siebie na warsztat. Tam go wyciągnęli i zawieźli do Zapłonu właśnie. Gwarancja 2 lata <okok> Kręci na dotyk. No , ale ja baba to wiadomo , że musiałam fachowców szukać :smileys-auto-386091:

Awatar użytkownika
Mysza
Moderator
Posty: 21888
Rejestracja: 08 paź 2014, 21:51
Marka samochodu: Scenic/C4Picasso
Lokalizacja: Bydzia
Podziękował;: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 117 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta

Re: Rozrusznik - naprawa , regeneracja itp

Post autor: Mysza » 17 paź 2015, 20:20

Nigdy nie kupuję najtańszych części, mój małż zwykle orientuje się, które części których firm warto kupić. Jak to mówią chytry dwa razy traci.

Awatar użytkownika
SylVWia
Moderator
Posty: 12004
Rejestracja: 19 mar 2015, 16:01
Marka samochodu: Opel Omega 2.5 dti
Lokalizacja: PNT
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Znak zodiaku: Baran
Kontakt:

Re: Rozrusznik - naprawa , regeneracja itp

Post autor: SylVWia » 17 paź 2015, 23:21

To prawda - żadna podróbka nie zastąpi oryginalnych części. Owszem, bywają dobre zamienniki, ale trzeba wiedzieć kiedy można taki zastosować, żeby nie wymieniać go co chwilę ;)
"- Kto Ty jesteś?
- Kotek mały.
- Jaki znak Twój?
- Lew." T. Majeran
http://www.alcorhodowla.wordpress.com

Awatar użytkownika
sidor
Posty: 13
Rejestracja: 26 lut 2015, 17:17
Marka samochodu: 125p
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Znak zodiaku: Waga
Kontakt:

Re: Rozrusznik - naprawa , regeneracja itp

Post autor: sidor » 18 paź 2015, 17:39

Wiesz ja wyciągałem go z ciężarówki , a tam żeby wyciągnąć rozrusznik trzeba zdemontować filtr oleju z podstawą , spuścić płyn chłodzący z układu. Parę godzin roboty więc gdybym dał to fachowcom to skasowali by mnie za montaż i demontaż więcej niż za naprawę rozrusznika.

Co do części najlepiej szukać oryginału lub dobrego zamiennika. Te chińczyki to też zamiennik ;) , jest nazwa firmy itp ale pochodzi 2 lata i znów do roboty. Chiński zamiennik to mogę wsadzić jako np żarówkę za 2 zł. Pozdrawiam.
Jeśli transport Wrocław czy przeprowadzki Europa to tylko z wujkiem Sidorem.

Awatar użytkownika
Arek
Posty: 58962
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 223 razy
Otrzymał podziękowań: 126 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Rozrusznik - naprawa , regeneracja itp

Post autor: Arek » 26 sty 2016, 18:11

Prawda jest taka, ze nie stać nas na te podróbki czytaj zamienniki lichej jakości....

Awatar użytkownika
sebap
Administrator
Posty: 56495
Rejestracja: 12 gru 2015, 21:06
Marka samochodu: Chevrolet Captiva 2.4 PB+LPG
Lokalizacja: Mikstat
Podziękował;: 144 razy
Otrzymał podziękowań: 192 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Rozrusznik - naprawa , regeneracja itp

Post autor: sebap » 26 sty 2016, 21:33

Tylko bogatych stać na kupno tanich rzeczy bo mogą sobie pozwolić na kolejne zakupy.

ODPOWIEDZ