Mania zbierania modeli

ObrazekCo robimy w wolnym czasie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SylVWia
Moderator
Posty: 12004
Rejestracja: 19 mar 2015, 16:01
Marka samochodu: Opel Omega 2.5 dti
Lokalizacja: PNT
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Znak zodiaku: Baran
Kontakt:

Re: Mania zbierania modeli

Post autor: SylVWia » 28 gru 2015, 13:48

Maniacy, może będziecie zainteresowani - wystawione u nas w NT na aukcję WOŚP...
934091_1044163712312750_4765310290068308519_n.jpg
https://www.facebook.com/nowotomyskiosr ... 4002312721
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"- Kto Ty jesteś?
- Kotek mały.
- Jaki znak Twój?
- Lew." T. Majeran
http://www.alcorhodowla.wordpress.com

Awatar użytkownika
grochu71
Posty: 27477
Rejestracja: 23 sie 2015, 08:38
Marka samochodu: Opel Corsa
Lokalizacja: Suwałki
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Znak zodiaku: Ryby

Re: Mania zbierania modeli

Post autor: grochu71 » 28 gru 2015, 17:07

Amercom. :( Pomyłka taka. A poglądowo nie wspieram. Olał postanowienie sądu w Złotoryji by przedstawić akta finansowe wośp, mrówki i złotego melona.

Awatar użytkownika
SylVWia
Moderator
Posty: 12004
Rejestracja: 19 mar 2015, 16:01
Marka samochodu: Opel Omega 2.5 dti
Lokalizacja: PNT
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Znak zodiaku: Baran
Kontakt:

Re: Mania zbierania modeli

Post autor: SylVWia » 28 gru 2015, 20:34

Może nie włączajmy w tym temacie polityki i poglądów, co?
Może już lepiej nic nie będę pisać, proponować i w ogóle się odzywać...
"- Kto Ty jesteś?
- Kotek mały.
- Jaki znak Twój?
- Lew." T. Majeran
http://www.alcorhodowla.wordpress.com

Awatar użytkownika
Mysza
Moderator
Posty: 21892
Rejestracja: 08 paź 2014, 21:51
Marka samochodu: Scenic/C4Picasso
Lokalizacja: Bydzia
Podziękował;: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 117 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta

Re: Mania zbierania modeli

Post autor: Mysza » 28 gru 2015, 20:43

Sylwia tylko mi się nie waż nie odzywać <nono>

Awatar użytkownika
Halik
Posty: 57528
Rejestracja: 23 paź 2015, 08:50
Marka samochodu: BMW E39 Touring/JunakRS125Pro
Lokalizacja: PSZ
Podziękował;: 132 razy
Otrzymał podziękowań: 131 razy
Znak zodiaku: Lew
Kontakt:

Re: Mania zbierania modeli

Post autor: Halik » 28 gru 2015, 20:45

I znowu się zaczyna :(
Na portalu aukcyjnym pewnie ten model nie będzie wystawiony. Z tego co widzę to raczej będzie jakaś licytacja u was na miejscu gdzie będzie się odbywał finał WOŚP ??

Awatar użytkownika
Arek
Posty: 58970
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 223 razy
Otrzymał podziękowań: 126 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Mania zbierania modeli

Post autor: Arek » 28 gru 2015, 21:16

Brawo do Jurka ;) <brawo> <brawo> <brawo>

Dzięki zakupom z aukcji WOŚP młody po urodzeniu maił porobione wszystkie badania....
Na każdym sprzęcie była naklejka WOŚP..... a tak..... doopa by była.... a nie badania.....

Awatar użytkownika
SylVWia
Moderator
Posty: 12004
Rejestracja: 19 mar 2015, 16:01
Marka samochodu: Opel Omega 2.5 dti
Lokalizacja: PNT
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Znak zodiaku: Baran
Kontakt:

Re: Mania zbierania modeli

Post autor: SylVWia » 28 gru 2015, 22:33

Halik, dowiem się i jutro dam Ci znać
"- Kto Ty jesteś?
- Kotek mały.
- Jaki znak Twój?
- Lew." T. Majeran
http://www.alcorhodowla.wordpress.com

Awatar użytkownika
Halik
Posty: 57528
Rejestracja: 23 paź 2015, 08:50
Marka samochodu: BMW E39 Touring/JunakRS125Pro
Lokalizacja: PSZ
Podziękował;: 132 razy
Otrzymał podziękowań: 131 razy
Znak zodiaku: Lew
Kontakt:

Re: Mania zbierania modeli

Post autor: Halik » 29 gru 2015, 07:31

grochu71 pisze:A poglądowo nie wspieram. Olał postanowienie sądu w Złotoryji by przedstawić akta finansowe wośp, mrówki i złotego melona.
Powiedz mi czy jakbyś Ty albo ktoś z twojej bliskiej rodziny trafił do szpitala, na oddział gdzie byłby sprzęt ufundowany przez WOŚP to byś odmówił leczenia/pobytu tam ??
Myślę, że jakby WOŚP odwołał swój kolejny finał to na wszystkich padłby blady strach, tak jak to było w zeszłym roku, chyba, gdzie pojawiły się już takie pogłoski...

Awatar użytkownika
Arek
Posty: 58970
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 223 razy
Otrzymał podziękowań: 126 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Mania zbierania modeli

Post autor: Arek » 29 gru 2015, 08:30

Jacku znam takich.... też wieszali na nim psy.... ale jak ich dziecku sprzęt zakupiony przez Owsiaka pomógł to od razu zmienili zdanie..... takie życie...

Awatar użytkownika
Mysza
Moderator
Posty: 21892
Rejestracja: 08 paź 2014, 21:51
Marka samochodu: Scenic/C4Picasso
Lokalizacja: Bydzia
Podziękował;: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 117 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta

Re: Mania zbierania modeli

Post autor: Mysza » 29 gru 2015, 09:05

Mi to w zupełności wystarczy: dla kardiochirurgii
Takiemu płucosercu zawdzięczam życie i wiem, że w niedalekiej przyszłości będę zmuszona znowu z tego skorzystać. Co prawda na naszym oddziale WOŚP tego sprzętu nie zakupiła, ale mam świadomość, ile to znaczy.

Awatar użytkownika
SylVWia
Moderator
Posty: 12004
Rejestracja: 19 mar 2015, 16:01
Marka samochodu: Opel Omega 2.5 dti
Lokalizacja: PNT
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Znak zodiaku: Baran
Kontakt:

Re: Mania zbierania modeli

Post autor: SylVWia » 29 gru 2015, 10:14

Takich akcji jak WOŚP, Szlachetna Paczka i inne nie powinno w ogóle być - to zadanie Państwa dbać o życie i zdrowie swoich obywateli. Ale jest jak jest, dlatego popieram. Jeśli każdy może dać tyle ile chce i ile może - niech daje, niech dokłada tę cegiełkę. Łatwo potępiać gdy nie ma się styczności, gdy nie zobaczyło się z bliska. Słowa są piękne - mogą uleczyć duszę, ale nie uleczą ciała.

Halik, ta licytacja jest u nas w NT w Nowotomyskim Ośrodku Kultury. Chyba w dniu finału WOŚP, ale głowy nie dam. Masz okazję przyjechać :)

W 2015 było tak:

"...Rekord ze zbiórek padł też w Nowym Tomyślu, ale nie to jest najważniejsze. Ważny w całej sprawie jest fakt, że zbierano między innymi na specjalistyczny sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej.

Taki właśnie specjalistyczny sprzęt otrzymał między innymi szpital w Nowym Tomyślu.

- Ten rok rozpoczął się od niezwykle przyjemnej niespodzianki w postaci przekazania szpitalowi przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy kolejnej partii sprzętu o wartości blisko 200 tysięcy złotych. Dzięki temu, oddział noworodkowy wzbogacił się o stanowisko do resuscytacji, inkubator, kardiomonitor, lampę do fototerapii i bilirubinometr - informuje nas dyrektor SP ZOZ Janusz Nowak.

- Dodam, że szpital kilkakrotnie był już beneficjentem sprzętu od WOŚP. Fundacja przekazała na rzecz Oddziału Dziecięcego i Oddziału Noworodkowego sprzęt o wartości blisko 180 tysięcy złotych, w tym między innymi inkubator, urządzenie do przesiewowych badań słuchu oraz urządzenie do nieinwazyjnego wspomagania oddechu noworodka „Inant Flow.” Dzięki temu sto procent noworodków urodzonych w naszym szpitalu ma zbadany słuch już w pierwszych godzinach życia, te zaś które przyjdą na świat z zaburzeniami oddychania, poddawane są nieinwazyjnemu wspomaganiu oddychania przy pomocy nowoczesnej aparatury - powiedział - wyjaśnił dyrektor szpitala.

Przy okazji ostatniego finału pojawiło się wiele głosów krytyki w stosunku do samej orkiestry i Jurka Owsiaka. Także w naszym środowisku pojawiły się głosy, że tylko minimalna część zebranych środków służy dzieciom, pozostałe zaś wydawane są na bliżej nieznane cele. Warto zatem pokazać, jak wyglądają efekty społecznego zaangażowania i w jaki sposób wracają do nas złotówki wrzucane do puszek. Idealnym tego przykładem jest nowotomyski szpital, który już od kilku lat jest przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspierany.

- Mamy nadzieję, że tak dobre wiadomości rozwieją niepokoje wszystkich wątpiących w przeznaczenie datków wrzucanych do puszek wolontariuszy. Praca ludzi zaangażowanych w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz wszystkich darczyńców jest wyraźnie oznaczona czerwonymi serduszkami – w szpitalu w Nowym Tomyślu zdecydowanie ich przybyło - zakończył Janusz Nowak

Dodajmy, że podobny sprzęt otrzymał też niedawno szpital w Grodzisku, który profesjonalnie wspomaga pracę personelu. "

[size=85]http://nowytomysl.naszemiasto. ... tml[/size]

Powiem tyle - nawet jeśli tylko jakiś tam procent przeznaczany jest na sprzęt ratujący życie/zdrowie - niech będzie i tak. Tak jak napisałam wyżej - nikt nie jest zmuszany do wspierania tego typu akcji. A na co dzień jak jest? Płacimy składki emerytalne, podatki i inne pierdoły - ile z tego idzie do prywatnych kieszeni urzędasów? I to 365 dni w roku...
Służba zdrowia u nas kuleje i to niestety odbija się na nas. Pracując w firmie medycznej, uczestnicząc w operacjach, widzieć to wszystko "od kuchni" i znając zasady jak to wszystko funkcjonuje, gdzie szuka się oszczędności, jakie stosuje się rozwiązania... Niektórych rzeczy lepiej nie wiedzieć. Wiem tylko, że podarowanie takiego sprzętu placówkom to dla nich naprawdę wiele.
"- Kto Ty jesteś?
- Kotek mały.
- Jaki znak Twój?
- Lew." T. Majeran
http://www.alcorhodowla.wordpress.com

Awatar użytkownika
Halik
Posty: 57528
Rejestracja: 23 paź 2015, 08:50
Marka samochodu: BMW E39 Touring/JunakRS125Pro
Lokalizacja: PSZ
Podziękował;: 132 razy
Otrzymał podziękowań: 131 razy
Znak zodiaku: Lew
Kontakt:

Re: Mania zbierania modeli

Post autor: Halik » 29 gru 2015, 13:46

SylVWia pisze:Takich akcji jak WOŚP, Szlachetna Paczka i inne nie powinno w ogóle być - to zadanie Państwa dbać o życie i zdrowie swoich obywateli.
Ja już nie chciałem tego pisać ;)
SylVWia pisze:Halik, ta licytacja jest u nas w NT w Nowotomyskim Ośrodku Kultury. Chyba w dniu finału WOŚP, ale głowy nie dam. Masz okazję przyjechać :)
Coś w tym kierunku pomyślę i dam znać :)

Awatar użytkownika
SylVWia
Moderator
Posty: 12004
Rejestracja: 19 mar 2015, 16:01
Marka samochodu: Opel Omega 2.5 dti
Lokalizacja: PNT
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Znak zodiaku: Baran
Kontakt:

Re: Mania zbierania modeli

Post autor: SylVWia » 29 gru 2015, 14:10

Halik pisze:Ja już nie chciałem tego pisać
Ja nie chciałam w ogóle już nic pisać na ten temat, ale krew mnie zalewa jak widzę niektóre wypowiedzi. Pewnie, najlepiej siedzieć i z założonymi rękoma biadolić, krytykować.
Powiem krótko, kończąc już te wywody poza tematem. Tak jak po głosowaniu odpowiadałam "politologom" ,którzy tyłka nie ruszyli do urny - "Byłeś zagłosować? Nie? No to siedź cicho i nie narzekaj". W tej sytuacji mam podobne podejście.
"- Kto Ty jesteś?
- Kotek mały.
- Jaki znak Twój?
- Lew." T. Majeran
http://www.alcorhodowla.wordpress.com

Awatar użytkownika
SylVWia
Moderator
Posty: 12004
Rejestracja: 19 mar 2015, 16:01
Marka samochodu: Opel Omega 2.5 dti
Lokalizacja: PNT
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Znak zodiaku: Baran
Kontakt:

Re: Mania zbierania modeli

Post autor: SylVWia » 04 sty 2016, 15:46

Halik, 10 stycznia od godz.,18 zaczynają się licytacje u nas w ośrodku kultury jakby co :)
"- Kto Ty jesteś?
- Kotek mały.
- Jaki znak Twój?
- Lew." T. Majeran
http://www.alcorhodowla.wordpress.com

Awatar użytkownika
Halik
Posty: 57528
Rejestracja: 23 paź 2015, 08:50
Marka samochodu: BMW E39 Touring/JunakRS125Pro
Lokalizacja: PSZ
Podziękował;: 132 razy
Otrzymał podziękowań: 131 razy
Znak zodiaku: Lew
Kontakt:

Re: Mania zbierania modeli

Post autor: Halik » 04 sty 2016, 21:42

U nas na hali licytacje zaczynają się od 17-stej... :/

ODPOWIEDZ