Jak oceniacie kulturę polskich kierowców?

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 142991
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 190 razy
Otrzymał podziękowań: 130 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Jak oceniacie kulturę polskich kierowców?

Post autor: Scelena » 27 lis 2014, 07:30

Obrazek

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 142991
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 190 razy
Otrzymał podziękowań: 130 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Jak oceniacie kulturę polskich kierowców?

Post autor: Scelena » 02 sie 2015, 17:29

8 typów kierowców, których z pewnością spotkasz na swojej drodze

O tym, jak wiele typów kierowców możemy spotkać na polskiej drodze, przekonuje drogówka. Codzienna praca sprawiła, iż wyodrębnili oni kilka typów polskich kierowców. Wśród nich niestety najczęściej ci, którzy stanowią realne zagrożenie dla innych. O tym, kim są użytkownicy polskich dróg mówią również fachowcy z firm ubezpieczeniowych, którzy na co dzień oglądają efekty nadmiaru fantazji czy nieprawidłowego zachowania.
1. Mistrz lewego pasa. Mistrzowie lewego pasa przekonani są, iż lewa strona jezdni przeznaczona jest dla tych szybszych, sprawniejszych, bardziej zaawansowanych (również ilością koni mechanicznych). Prawy pas jest dla nich synonimem słowa “gorszy”. Nerwowo i agresywnie reagują oni na innych użytkowników drogi, którzy akurat staną na ich drodze, najczęściej używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Kierowcy zaliczani do tej grupy nie tylko stwarzają zagrożenie na drodze, ale również działają wbrew przepisom. Kodeks drogowy jasno nakazuje jazdę jak najbliżej prawej krawędzi jezdni (art. 16, ust. 4). Jazda lewym lub środkowym pasem w przypadku, gdy wolny jest pas prawy może skutkować mandatem!
2. Mistrz prostej. Takiego aż nazbyt często spotykamy na polskich drogach. Na każdych światłach stoi pierwszy, aby wraz z pojawieniem się żółtego światła wystartować z pełną mocą silnika. Czasami dla zabawy, czasami- aby się popisać, czasami też, aby sprowokować innych kierowców do miejskich wyścigów.
3. Rajdowiec. Rajdowcy,bardzo szybcy i dynamiczni kierowcy, bez względu na porę dnia oraz warunki drogowe pragną pokazać swoje wysokie umiejętności kierowania pojazdów. Najczęściej objawia się to jazdą z nadmierną prędkością, gwałtownym hamowaniem oraz nieprzewidywalnymi manewrami na zatłoczonych drogach szybkiego ruchu.
Obrazek
4. Szeryf. Korek? Zwężenie? Roboty drogowe? Zamiast cierpliwie poczekać w ogonku samochodów szeryfowie ustalają własne zasady gry! Znane z internetowych filmów “szeryfowanie” na najczęściej blokowanie jednego z pasów, ale również wszelkie działania utrudniające i stwarzające zagrożenie innym użytkownikom drogi.
5. „Typowy Janusz”. Mianem typowego Janusza określa się osobę wszechwiedzącą - również na drodze! Januszowie kierownicy najlepiej znają kodeks drogowy, doskonale orientują się w drogowym savoir vivre, a w chwilach uniesienia… chętnie zastępują policjantów.
6. Niedzielny kierowca. Niedzielnego kierowcy nie trzeba przedstawiać - sporadyczna rola prowadzącego skutkuje brakiem drogowego obycia, refleksu oraz umiejętności jazdy w dużym natężeniu ruchu. Wszystko to sprawia, że na drodze stanowi on poważne zagrożenie dla innych użytkowników drogi.
7. Przedstawiciel handlowy. Zawód, który związany jest z prowadzeniem samochodu. Pomimo olbrzymiego doświadczenia przedstawiciele handlowi nagminnie łamią przepisy dotyczące prędkości oraz bezpieczeństwa na drodze. Wiecznie spóźnieni, pragną nadgonić czas, często kosztem zdrowia i życia innych kierowców.
8. Królowa szosy. Wbrew obiegowej opinii panie są doskonałymi kierowcami - stosują się do przepisów ruchu drogowego, świetnie radzą sobie w manewrowaniu pojazdem. W tym gronie jednak znajdą się również te damy, które lusterko wsteczne traktują przede wszystkim jako potwierdzenie własnej doskonałej urody, a kierunkowskazy włączają na “chybił-trafił”
Obrazek

http://moto.onet.pl/aktualnosci/8-typow ... w7dn#fp=as

A Wy jakim typem kierowcy jesteście ?

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Posty: 285
Rejestracja: 23 lip 2015, 15:10
Marka samochodu: vRS
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jak oceniacie kulturę polskich kierowców?

Post autor: oolsztyniak » 06 sie 2015, 14:22

7 :)

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 142991
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 190 razy
Otrzymał podziękowań: 130 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Jak oceniacie kulturę polskich kierowców?

Post autor: Scelena » 06 sie 2015, 17:33

Ja w sumie nie wiem jakim typem jestem <mysli> Właściwie z każdego coś mam , dużo też zależy od dnia.

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 142991
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 190 razy
Otrzymał podziękowań: 130 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Jak oceniacie kulturę polskich kierowców?

Post autor: Scelena » 13 paź 2015, 10:52

Klasyczny przykład chamstwa kierowcy BMW. Ja bym za takie zachowanie na miejscu Policji nie tylko zrobiła sprawę , ale przede wszystkim skierowała delikwenta na badania psychiatryczne . Nie jest to zdrowy człowiek skoro reaguje w ten sposób. http://www.gk24.pl/aktualnosci/art/8986 ... l?cookie=1

Awatar użytkownika
Arek
Posty: 58851
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 218 razy
Otrzymał podziękowań: 124 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Jak oceniacie kulturę polskich kierowców?

Post autor: Arek » 15 paź 2015, 08:16

A widziałaś kiedyś by kierowcy tej marki za każdym razem kiedy tego przepisy wymagają włączali kierunkowskazy..... bardzo rzadko... :sad:

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 142991
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 190 razy
Otrzymał podziękowań: 130 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Jak oceniacie kulturę polskich kierowców?

Post autor: Scelena » 15 paź 2015, 08:27

Ja jak widzę , że nikt za mną nie jedzie to też nie zawsze kierunkowskazy włączam :znaki34: Natomiast kierowcy BMW faktycznie wyróżniają się wyjątkową butą i cwaniactwem na drodze <nono>

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 142991
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 190 razy
Otrzymał podziękowań: 130 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Jak oceniacie kulturę polskich kierowców?

Post autor: Scelena » 28 paź 2015, 17:10

Opowiem Wam dzisiejszą sytuację jaka miała miejsce na przycmentarnym parkingu.
Tłok największy jaki można sobie wyobrazić , szpilki nie szło wsadzić a co dopiero samochód zaparkować . Stanęłam na ścisk między dwoma autami z jednej i drugiej strony góra pół metra miałam , odległość akurat na niepełne otworzenie drzwi. Z tyłu zaś ok. 2,5 metra. Ci co mają Scenica wiedzą , że nie jest to małe auto.
Chcąc wyjechać do tyłu nie miałam zbyt dużego pola manewru więc kluczyłam kilka razy skręcając kołami .Na dodatek auto po prawej stronie było wysunięte o długość bagażnika co jeszcze bardziej uniemożliwiało mi skręt. Inni kierowcy widząc , że wyjeżdżam czyhali już na moje miejsce . Poprosiłam jakiegoś faceta żeby mi mówił ile mi brakuje żeby kogoś nie stuknąć ( ahh jakby mi się przydał czujnik cofania ) . Manewrowałam tak kilka razy bo za cholerę nie mogłam wyjechać na prostą. W tym czasie zaczęło się już trąbienie co jeszcze bardziej mnie speszyło.

Aż tu nagle nie wiedzić skąd wyskoczyła babka i jak wystartowała do trąbiącego chama w mojej obronie . Jak ona się rozdarła , zbeształa go jak psa , najbardziej jak tylko można <okok> Na koniec do psychiatry go wysyłała :smiech: Taką miałam obrończynię wspaniałą <buzki> Nawet nie miałam jak jej podziękować bo zatrzymanie się gdziekolwiek było nierealne.

Dodam , że trąbiące auto to czarne BMW <lol2> Co może potwierdzić moją ocenę jaką wystawiłam wyżej .

Nie chcę żeby Jacek się do mnie zraził bo przecież nie wszyscy kierowcy BMW są tacy . Prawda Jacek ? :)

Awatar użytkownika
grochu71
Posty: 27477
Rejestracja: 23 sie 2015, 08:38
Marka samochodu: Opel Corsa
Lokalizacja: Suwałki
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Znak zodiaku: Ryby

Re: Jak oceniacie kulturę polskich kierowców?

Post autor: grochu71 » 28 paź 2015, 19:01

A ja wczoraj posłałem na policję foty dekla, który zaparkował na mojej bramie. Musiałem dymać na busa. Zgłoszenie przyjęte. Mandacik będzie.

Awatar użytkownika
Mysza
Moderator
Posty: 21860
Rejestracja: 08 paź 2014, 21:51
Marka samochodu: Scenic/C4Picasso
Lokalizacja: Bydzia
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 117 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta

Re: Jak oceniacie kulturę polskich kierowców?

Post autor: Mysza » 28 paź 2015, 19:06

A kuta*a za chu***e parkowanie nie nalepiłeś?? <lol2>

Awatar użytkownika
grochu71
Posty: 27477
Rejestracja: 23 sie 2015, 08:38
Marka samochodu: Opel Corsa
Lokalizacja: Suwałki
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Znak zodiaku: Ryby

Re: Jak oceniacie kulturę polskich kierowców?

Post autor: grochu71 » 28 paź 2015, 19:08

Muszę wlepy druknąć. Bo pozwalają sobie. Ale zdjęcia i mandacik robią swoje.

Awatar użytkownika
Halik
Posty: 57360
Rejestracja: 23 paź 2015, 08:50
Marka samochodu: BMW E39 Touring/JunakRS125Pro
Lokalizacja: PSZ
Podziękował;: 128 razy
Otrzymał podziękowań: 125 razy
Znak zodiaku: Lew
Kontakt:

Re: Jak oceniacie kulturę polskich kierowców?

Post autor: Halik » 28 paź 2015, 20:21

Scelena pisze:Dodam , że trąbiące auto to czarne BMW <lol2> Co może potwierdzić moją ocenę jaką wystawiłam wyżej .

Nie chcę żeby Jacek się do mnie zraził bo przecież nie wszyscy kierowcy BMW są tacy . Prawda Jacek ? :)
Cóż ja mogę na to, że BMW i to czarne nie cieszą się ostatnio najlepszą opinią...
Mam nadzieje, że ja się nikomu nie naraziłem... Przynajmniej nie miałem takiej sytuacji żeby mnie ktoś wyzywał, a klaksonu na innych używam sporadycznie ;)

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 142991
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 190 razy
Otrzymał podziękowań: 130 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Jak oceniacie kulturę polskich kierowców?

Post autor: Scelena » 28 paź 2015, 20:26

Ufff to mi ulżyło bo psioczę tu trochę na nich ;)

Awatar użytkownika
SylVWia
Moderator
Posty: 12004
Rejestracja: 19 mar 2015, 16:01
Marka samochodu: Opel Omega 2.5 dti
Lokalizacja: PNT
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Znak zodiaku: Baran
Kontakt:

Re: Jak oceniacie kulturę polskich kierowców?

Post autor: SylVWia » 28 paź 2015, 23:30

Ja tam też swoje zdanie o Francuzach mam... ;p

Wysłanie mobilne
"- Kto Ty jesteś?
- Kotek mały.
- Jaki znak Twój?
- Lew." T. Majeran
http://www.alcorhodowla.wordpress.com

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 142991
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 190 razy
Otrzymał podziękowań: 130 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Jak oceniacie kulturę polskich kierowców?

Post autor: Scelena » 29 paź 2015, 06:35

Można widzieć jakie ? :)

ODPOWIEDZ