Najdziwniejsze przepisy drogowe

Przepisy ruchu drogowego.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 142995
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 190 razy
Otrzymał podziękowań: 130 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Najdziwniejsze przepisy drogowe

Post autor: Scelena » 26 lis 2014, 14:47

Przepisy ruchu drogowego mogą nam się podobać lub nie, ale bez względu na to jak bardzo nas zaskakują trzeba ich przestrzegać. Stany Zjednoczone to państwo, gdzie kierowców czekają chyba najbardziej szalone wytyczne, a oto niektóre z nich:



W stanie Georgia na przykład, zabroniono kurczakom przekraczać jezdnię i nikt nie przejmuje się tu prawami zwierząt. Z kolei w mieście Marietta obowiązuje przepis mówiący, że nie można pluć z samochodu ani autobusu. Kierowcy ciężarówek mogą czuć się wolni, gdyż ich ten przepis już nie dotyczy.



Wróćmy na chwilę do zwierząt. Jeśli mamy w garażu wielbłąda to nie liczmy na przejażdżkę po drogach Nevady, natomiast na Florydzie kategorycznie zabrania się łowienia ryb podczas jazdy mostem, a opłata parkingowa za słonia jest dokładnie taka sama jak dla samochodu.

Władze Alabamy przykładają dużą wagę do bezpieczeństwa, dlatego też zakazano prowadzenia, gdy oczy są zakryte bandażem. W Ohio urzędnikom chyba strasznie się nudziło, gdyż zakazali jazdy autem gdy brakuje benzyny...

W Kalifornii nie upolujemy zająca z tramwaju, a kobiety mogą zapomnieć o prowadzeniu auta w szlafroku. Piesi mogą dostać mandat za spanie na jezdni, no i wreszcie: nie wolno skakać z samochodu przy prędkości powyżej 65 kilometrów na godzinę.

W Massachusetts nie wolno przewożenić goryla na tylnym siedzeniu, a na Alasce, można zostać ukaranym grzywną, za przywiązanie psa do dachu samochodu.

W Kansas zakazano transportu martwych ptaków, a w Denver zapomnijmy o jeździe czarnym autem w niedzielę…

http://moto.onet.pl/aktualnosci/najdziw ... Y.facebook

Anisa
Posty: 27
Rejestracja: 22 lis 2014, 09:32
Lokalizacja: Lublin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Najdziwniejsze przepisy drogowe

Post autor: Anisa » 26 lis 2014, 19:08

Ciekawe :) ja czasem zastanawiam się nad stawianiem znaków z ograniczeniem prędkości. Gdy stoi znak z ograniczeniem prędkości, a za dosłownie kilkanaście metrów kolejny znak z ograniczeniem prędkości i tylko kilkanaście metrów mogę pojechac z tą predkością.
https://www.facebook.com/pracowniarekodzielaartpasjone" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Mysza
Moderator
Posty: 21860
Rejestracja: 08 paź 2014, 21:51
Marka samochodu: Scenic/C4Picasso
Lokalizacja: Bydzia
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 117 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta

Re: Najdziwniejsze przepisy drogowe

Post autor: Mysza » 26 lis 2014, 19:50

A to ja też się zastanawiałam <yes> 90 70 50 a pomiędzy bez wciskania hamulca nie mam szans zwolnić <mysli>

ODPOWIEDZ