Rozpoczynając kampanię na rzecz bariery komunikacyjne i ich absurdalne skutki, które wpływają na uciążliwe utrudnienia komunikacyjne osobom niepełnosprawnym, Automobilki.PL chcą przybliżać te bariery komunikacyjne, które są utrudnieniem w ruchu drogowym.
Automobilki.PL będą czynnie wspierać niepełnosprawnych kierowców samochodowych, na wózkach elektrycznych i skuterach lub innych pojazdach, na wózkach mechanicznych -propagując przepisy drogowe i przystosowania przepisów do aktualnych sytuacji w ruchu komunikacyjnym.
Automobilki.PL proszą, o wszelkie przykłady i sugestie w tej sprawie, które przyczynią się do zmian w przepisach o ruchu drogowym.
Dom Pomocy Społecznej - Ziębice; To jest pierwszy przykład, który jest wielkim utrudnieniem dla niepełnosprawnych mieszkających w DPSie w Ziębicach. Ulica od strony miasta -rynku: Wysokie nierówne chodniki. W dole ulicy, chodniki są zbyt wąskie i nie równe -kostka i wyrwy. Brak wjazdu do budynku DPS. Brak zjazdu na ulicę -zjazdy są bardzo niebezpieczne -wyłomy w bruku.. Ulice z nierównej kostki - pojazdami większymi można przejechać lecz wózkami graniczy się z absurdami ... To jest tylko ta ulica -przykładów jest znacznie więcej
Z tyłu budynku, także ulica o brukowej nawierzchni i wysokimi chodnikami -nierównymi i wąskimi. Z tyłu budynku, brama jest zamykana i w rezultacie nie ma wjazdu i wyjazdu.
Od szeregu lat walczę o zniesienie barier, które są bardzo uciążliwe dla naszych mieszkańców i dla mnie. Walczę sam i wypowiadam się za mnie. Nasi mieszkańcy nie mają dostępu do informacji prawnych, nie mają świadomości, które by im uświadamiały, że mają prawo dopominać się o swe prawa. Od szeregu lat napotykam na lekceważenie tego tematu przez władze miasta i opiekunów zabytków.
Pytanie do Pana Piechoty;
Czy, w szerokim tak rozumowaniu w Polsce, są obiekty bez barier architektonicznych i urbanistycznych? Czy, w Polsce niepełnosprawni mogą bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym?
OBIEKT BEZ BARIER
Czy są Państwo właścicielem, administratorem albo najemcą budynku biurowego, handlowego lub mieszkalnego? Zarządzają Państwo instytucją publiczną lub odpowiadają za przestrzeń użyteczności publicznej? Warto zadbać o dostępność przestrzeni architektonicznej dla wszystkich. Zasady projektowania uniwersalnego umożliwiają dostosowanie obiektów do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami, rodziców przemieszczających się z małymi dziećmi i osób starszych.
Fundacja Integracja jest ekspertem w tej dziedzinie i może pomóc w zapewnieniu dostępności architektonicznej Państwa obiektu.
Dworzec Główny w Poznaniu jest nieprzystosowany dla osób z niepełnosprawnością. Jeden z największych dworców kolejowych w Polsce jest od dłuższego czasu w remoncie. Mimo tego batalia o dostosowanie go dla ludzi poruszających się na wózkach na razie jest przegrana.