synchronizacja świetlna

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 142986
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 190 razy
Otrzymał podziękowań: 129 razy
Znak zodiaku: Strzelec

synchronizacja świetlna

Post autor: Scelena » 20 lut 2015, 18:42

Przejeżdżasz na czerwonym? Zapłacisz drogi mandat. Kamery już działają [ZOBACZ WIDEO]

Kamery z rejestratorami mają być skuteczną pułapką na piratów drogowych, który jeżdżą przez skrzyżowania na cerwonym świetle. A nawet tych, którzy wjeżdżają na żółtym. Ale czy tylko dla nich? Zdaniem wielu kierowców to tylko kolejna okazja do tego, by "dobrać się" do ich portfeli.

Obrazek
Jakby tego było mało, można dostać mandat na podstawie zapisów z kamer Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, które w założeniu montowane były po to, by ułatwić sterowanie ruchem. Również urządzenia systemu viaTOLL mogą służyć do identyfikacji kierowców łamiących przepisy, tak jak monitoring miejski, a nawet zwykłe kamery zainstalowane w samochodach jako rejestratory podróży.

Co ciekawe, również niektóre fotoradary stacjonarne mogą monitorować skrzyżowanie i uruchamiać procedurę rejestracyjną w wypadku naruszenia przepisów. Jak działa rejestrator? Zazwyczaj urządzenie wykorzystuje ukryte w nawierzchni czujniki, czyli tzw. pętle indukcyjne. Kiedy włącza się czerwone światło, kamera umieszczona na maszcie robi zdjęcia wszystkim pojazdom, które znajdują się na skrzyżowaniu. Wjeżdżając "na żółtym" można mieć pewność, że auto zostanie zarejestrowane, bo nie zdąży opuścić skrzyżowania przed "czerwonym". Andrzej Konieczny z Katowic uważa, że montowanie takich urządzeń i podwyższanie wysokości mandatów nie ma na celu poprawy bezpieczeństwa, ale dobranie się do portfeli kierowców. - Gdyby było inaczej, równocześnie montowano by sekundniki, by kierowca nie był zaskakiwany zmianą świateł. Teraz na podjęcie decyzji, czy przejechać skrzyżowanie, czy hamować, ma zwykle nie więcej niż 3 sekundy. Po instalacji zegarów wykonanie zdjęcia byłoby dowodem na wykroczenie z premedytacją - mówi. 1 2 › »

Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... l?cookie=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Yaga
Junior Admin
Posty: 6472
Rejestracja: 02 wrz 2014, 21:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Przejeżdżanie na czerwonym świetle

Post autor: Yaga » 21 lut 2015, 18:48

Dla mnie światła to prawdziwa zmora...nigdy nie wiem kiedy się zmienią dlatego niekiedy mam pietra zbliżając się do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną kiedy to zielone światło już chwilę się świeci. Czasami mam problem z szybką oceną sytuacji i nie wiem co lepsze ostre hamowanie czy jazda na pomarańczowym...to są sekundy w których zawsze się stresuję.
Powinna być jakaś sygnalizacja przygotowująca kierowców do zmiany na czerwone - im więcej metrów tym lepsza ocena i możliwość wykonania odpowiedniego manewru.
::girl_witch::

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 142986
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 190 razy
Otrzymał podziękowań: 129 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Przejeżdżanie na czerwonym świetle

Post autor: Scelena » 21 lut 2015, 19:08

Latem to pół biedy , ale zimą zawsze mam duszę na ramieniu abym tylko gwałtownie nie musiała hamować.

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 142986
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 190 razy
Otrzymał podziękowań: 129 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Przejeżdżanie na czerwonym świetle

Post autor: Scelena » 05 lis 2016, 09:36

Koniec z czekaniem na zielone światło?

Obrazek


Wyobraźcie sobie sytuację, w której można odwieźć dzieci do szkoły, dojechać do pracy czy przejechać przez miasto na zakupy i ani razu nie trzeba się zatrzymywać na czerwonym świetle.
W samochodach Forda jest obecnie testowana technologia, która z „jazdy na zielonej fali” ma uczynić codzienność. System Green Light Optimal Speed Advisory (doradzanie optymalnej prędkości dla zielonego światła) wykorzystuje informację o czasach świecenia świateł drogowych pozyskiwaną od modułów przydrożnych, by wyświetlać kierowcy podpowiedź, jaka prędkość jazdy będzie najlepsza, by jechać cały czas na zielonym świetle.

Na razie sami musimy kombinować i dopasować prędkość żeby załapać się na zieloną falę :drivingauto:

Awatar użytkownika
sebap
Administrator
Posty: 56426
Rejestracja: 12 gru 2015, 21:06
Marka samochodu: Chevrolet Captiva 2.4 PB+LPG
Lokalizacja: Mikstat
Podziękował;: 138 razy
Otrzymał podziękowań: 186 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: synchronizacja świetlna

Post autor: sebap » 05 lis 2016, 17:05

Od testów do wprowadzenia w życie to daleka droga.

Awatar użytkownika
Halik
Posty: 57356
Rejestracja: 23 paź 2015, 08:50
Marka samochodu: BMW E39 Touring/JunakRS125Pro
Lokalizacja: PSZ
Podziękował;: 128 razy
Otrzymał podziękowań: 125 razy
Znak zodiaku: Lew
Kontakt:

Re: synchronizacja świetlna

Post autor: Halik » 05 lis 2016, 20:38

Kolejny ciekawy bajer do wyposażenia auta. Teraz widząc czerwone światło z w miarę dużej odległości wystarczy pomału hamować. Zanim się dotoczymy pod sygnalizator jest szansa, że pojawi się zielone :kierowca:

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 142986
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 190 razy
Otrzymał podziękowań: 129 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: synchronizacja świetlna

Post autor: Scelena » 05 lis 2016, 20:41

Nieraz się uda wykalkulować ;)

Awatar użytkownika
SylVWia
Moderator
Posty: 12004
Rejestracja: 19 mar 2015, 16:01
Marka samochodu: Opel Omega 2.5 dti
Lokalizacja: PNT
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Znak zodiaku: Baran
Kontakt:

Re: synchronizacja świetlna

Post autor: SylVWia » 05 lis 2016, 21:07

W niektórych miastach są "odliczacze" - pokazują czas do końca zielonego i do końca czerwonego. Niedawno w tv mówili coś na temat ich likwidacji. A wg mnie to bardzo dobra rzecz i wręcz chciałabym aby były wszędzie.
A co do przejeżdżania na żółtym to tak, zdarza mi się. Bardzo często... Nawet na tzw. głębokim pomarańczu ;) z dwojga złego to moim zdaniem lepsze niż ostre hamowanie gdy na się kogoś na ogonie. A jako, że ze mnie nerwus za kierownicą, to też strasznie wyzywam tych co mi z przodu zaczynają hamować na żółtym. A nie daj Boże jak widzę taką właśnie niepewność "jechać, nie jechać?". I dają gazu do skrzyżowania po czym jednak zmiana decyzji i weź tu hamuj za takim... wrrrrr...
taki obrazek mi się przypomniał a propos... i chyba mogę się pod tym podpisać ;)

Obrazek
"- Kto Ty jesteś?
- Kotek mały.
- Jaki znak Twój?
- Lew." T. Majeran
http://www.alcorhodowla.wordpress.com

Awatar użytkownika
Halik
Posty: 57356
Rejestracja: 23 paź 2015, 08:50
Marka samochodu: BMW E39 Touring/JunakRS125Pro
Lokalizacja: PSZ
Podziękował;: 128 razy
Otrzymał podziękowań: 125 razy
Znak zodiaku: Lew
Kontakt:

Re: synchronizacja świetlna

Post autor: Halik » 05 lis 2016, 21:23

Takie sytuacje są najgorsze.
Jedzie przed Tobą taki z równą prędkością. Ma do sygnalizacji jakieś 50m, zapala się pomarańczowe i od razu przypomina sobie do czego służy pedał gazu <nerwus> A Ty zostajesz pod sygnalizatorem i jesteś mega wq... bo byście spokojnie zdążyli oboje przejechać <ściana>

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 142986
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 190 razy
Otrzymał podziękowań: 129 razy
Znak zodiaku: Strzelec

Re: synchronizacja świetlna

Post autor: Scelena » 05 lis 2016, 21:28

To ja właśnie przez takiego nadgorliwca mini karambol zrobiłam :drivingauto: :icon_policja:

Awatar użytkownika
Mysza
Moderator
Posty: 21860
Rejestracja: 08 paź 2014, 21:51
Marka samochodu: Scenic/C4Picasso
Lokalizacja: Bydzia
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 117 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta

Re: synchronizacja świetlna

Post autor: Mysza » 05 lis 2016, 21:41

Ja już raczej staram się zwalniać przed skrzyżowaniami, żeby w razie czego się zatrzymać. Za dużo ludzi teraz jest usłużnych i wysyła filmiki na policję, po drugie nigdy nie mam pewności czy na światłach nie ma monitoringu, po trzecie jeżdżą tajniacy. Poza tym jeżdżąc codziennie do pracy tymi samymi trasami opanowałam już kolejność świateł. Zwykle jak światło do skrętu w lewo się świeci na zielono albo zmienia się na pomarańczowe to znak, że ja zaraz jadąc prosto będę też miała pomarańczowe.
U nas jest fura z kamerami stojąca sobie gdzieś na uboczu i kręcąca takich, co jadą na pomarańczowym a kawałek za skrzyżowaniem oznakowany wóz i policja machająca lizakiem.
Takie coś u nas jeździ, nawet miałam przyjemność obejrzeć, jakie fajne biuro jest w tym aucie. Jednak nie chciałabym mieć tam nakręconego filmiku...
http://www.expressbydgoski.pl/a/samocho ... ,10857304/

Awatar użytkownika
Arek
Posty: 58844
Rejestracja: 01 cze 2015, 13:36
Marka samochodu: FSO
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 124 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: synchronizacja świetlna

Post autor: Arek » 10 lis 2016, 08:33

Jak mi się zapala żółte a widzę kretyna siedzącego mi na zderzaku...jadę dalej... z reguły on też...

Raz hamowałem przed zółtym.... skończyło się tym że dostałem tak w doopę, auto do kasacji poszło, ja miałem uraz kręgów szyjnych... nie będę za wszelką cenę hamował na żółtym...
Po co jest żółte???? po to że jak jesteś blisko, a hamowanie stwarza zagrożenie to warunkowo się przejeżdża..

Teraz panowie :icon_policja: jakoś dziwnie to interpretują, znaczy po swojemu, że nie wolno... to po uj są te żólte? :niegrzeczny:

Kamery na wjazd na żółtym???? to może żeby było "fair play" to zamontować wyświetlacze ile czasu zostało do kończ zielonego.... lub migające zielone na jego koniec tak jak jest na przejściach dla pieszych.....

Gdzie tu jest teraz prewencja... ?? nie ma, jest tylko rózga.... <nerwus>

Awatar użytkownika
SylVWia
Moderator
Posty: 12004
Rejestracja: 19 mar 2015, 16:01
Marka samochodu: Opel Omega 2.5 dti
Lokalizacja: PNT
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Znak zodiaku: Baran
Kontakt:

Re: synchronizacja świetlna

Post autor: SylVWia » 10 lis 2016, 10:02

Otóż to...
"- Kto Ty jesteś?
- Kotek mały.
- Jaki znak Twój?
- Lew." T. Majeran
http://www.alcorhodowla.wordpress.com

Awatar użytkownika
sebap
Administrator
Posty: 56426
Rejestracja: 12 gru 2015, 21:06
Marka samochodu: Chevrolet Captiva 2.4 PB+LPG
Lokalizacja: Mikstat
Podziękował;: 138 razy
Otrzymał podziękowań: 186 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Re: synchronizacja świetlna

Post autor: sebap » 10 lis 2016, 10:44

Wg. przepisów na pomarańczowym już powinno się hamować ale wiadomo, że rzadko kto hamuje i ja nie spotkałem się z przypadkiem aby były konsekwencje przejazdu na pomarańczowym świetle.

Awatar użytkownika
SylVWia
Moderator
Posty: 12004
Rejestracja: 19 mar 2015, 16:01
Marka samochodu: Opel Omega 2.5 dti
Lokalizacja: PNT
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Znak zodiaku: Baran
Kontakt:

Re: synchronizacja świetlna

Post autor: SylVWia » 10 lis 2016, 11:02

Niestety dowolna interpretacja zwykle jest na niekorzyść kierowców ;)
"- Kto Ty jesteś?
- Kotek mały.
- Jaki znak Twój?
- Lew." T. Majeran
http://www.alcorhodowla.wordpress.com

ODPOWIEDZ