Zakup auta online

Obrazek Tematy dotyczące motoryzacji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BogdanK
Posty: 2182
Rejestracja: 22 cze 2015, 11:17
Marka samochodu: Renault 1,5 dCi
Lokalizacja: Katowice
Podziękował;: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Zakup auta online

Post autor: BogdanK » 25 kwie 2020, 01:06

Zakup auta online


Za pośrednictwem internetu można kupić praktycznie wszystko – z używanymi samochodami włącznie. Zainteresowanie taką usługą zwiększa pandemia.
Raport firmy EY nie pozostawia złudzeń. Towary online zamawia już 57% z nas. Największą przeszkodą dla zakupów w internecie jest wskazywana przez 68% respondentów chęć osobistego obejrzenia i ocenienia kupowanego produktu. Tłumaczy to, dlaczego wielu z nas nie wyobraża sobie nabycia samochodu przez sieć – szczegółowe oględziny pojazdu oraz jazda próbna były żelaznymi punktami procesu zakupowego.
Sprzedaż samochodów przez sieć z usługą dostawy do domu nie jest nowym pomysłem. Początkowo dotyczył on nowych pojazdów z najwyższej półki, a zbiegiem czasu został rozszerzony o auta brane w leasing, których nabywca doskonale wie, jaki samochód otrzyma, więc nie musi odbywać jazdy próbnej, a wszelkie formalności chce załatwić w jak najprostszy sposób.
Zaostrzająca się walka o klienta na rynku wtórnym skłoniła przedsiębiorców handlujących zadbanymi, kilkuletnimi pojazdami do oferowania ich z dostawą do domu.
Zainteresowanie zakupem używanego pojazdu online przybrało na sile w związku z obostrzeniami i obawami o zdrowie wynikającymi z pandemii koronawirusa. W firmie Spotawheel w 2019r udział sprzedaży zdalnej oscylował w granicach 10-20% miesięcznie. W ostatnich tygodniach marca znacząco przekroczył próg 50%. Wielu nabywców pytało przy tym o możliwość sfinansowania zakupu pojazdu.
To radykalna zmiana, która sygnalizuje daleko idący wzrost zaufania kierowców z naszego kraju do firm handlujących używanymi pojazdami. Lata nieuczciwych praktyk sprawiły, że jeszcze do niedawna wielu z nas nie wyobrażało sobie wyłożenia pieniędzy za samochód bez jego wnikliwych oględzin. Na zakup używanych pojazdów przeznaczamy coraz większe kwoty, co wraz z rosnącymi oczekiwaniami i coraz większą konkurencją w tym sektorze przyczynia się do „ucywilizowania” runku wtórnego. Nie można wykluczyć, że aktualna sytuacja będzie impulsem, który istotnie zmieni sposób zakupu pojazdów z drugiej ręki.


Jak kupić auto bez wychodzenia z domu

1. Wybór pojazdu – zaczynamy od znalezienia firmy oferującej dostawę auta pod dom. Można to zrobić, wpisując do przeglądarki Google frazę „używane auto online” czy „kup samochód online”. Można wytypować kilka interesujących nas modeli. W wynikach pojawią się firmy oferujące nowe i używane pojazdy. Warto przejrzeć kolejne podstrony z wyszukaniami.
2. Kontakt ze sprzedawcą – po wstępnej selekcji firmy oraz pojazdu należy skontaktować się ze sprzedającym i ustalić warunki transakcji. Warto zapytać, czy auto będzie miało certyfikat niezależnej instytucji (np. Dekra) i czy ewentualnie można je zwrócić.
3. Faktura pro forma i przelew – sprzedający zwykle wystawia fakturę pro forma. Po jej opłaceniu następuje dostawa pojazdu we wskazane miejsce. Na stronie podatki.gov.pl/wyszukiwarki można sprawdzić, czy dana firma jest zarejestrowana, ma siedzibę, numery rachunków rozliczeniowych i funkcjonuje jako czynny podatnik.
4. Dostawa auta – pojazd powinien zostać dostarczony we wskazane miejsce zgodnie z ustaleniami ze sprzedającym. Jeżeli auto nie posiada certyfikatów potwierdzających jego dobry stan techniczny czy bezwypadkowość, warto poprosić o dostawę do serwisu, który dokona oględzin pojazdu i potwierdzi, że zakup ma sens. Gdy sprzedający nie ma nic do ukrycia, nie powinno być to problemem.

Auto przez internet można kupować tylko z pewnego źródła, by nie paść ofiarą oszustwa!


Podsumowanie
Zakup samochodu przez sieć jest wygodnym rozwiązaniem. Nie jest to jednak usługa dla każdego. Można ją polecić osobom o bardzo sprecyzowanych oczekiwaniach – nie tylko odnośnie marki i modelu, ale też wersji silnikowej. Przy jakichkolwiek wątpliwościach należy zapytać sprzedającego o możliwość odbycia jazdy próbnej, a nawet zwrotu pojazdu, który w niektórych firmach bywa możliwy w pierwszym tygodniu od zakupu (zwykle z niewielkim limitem przebiegu). Dla własnego dobra należy szukać auta w firmach cieszących się dobrą opinią. Nawet jeżeli zapłacimy więcej, nie trafimy na „minę”.> źródło: Motor

Awatar użytkownika
Scelena
Posty: 122860
Rejestracja: 07 kwie 2014, 22:53
Marka samochodu: Scenic II 1,6 16V
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 71 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy
Znak zodiaku: Strzelec
Kontakt:

Zakup auta online

Post autor: Scelena » 25 kwie 2020, 09:14

Wczoraj jak byłam na spacerku z mamą widziałam trzy samochody dostarczające jedzenie sąsiadom na mojej ulicy. Jedzenie jednak to nie samochód ::mysli::

ODPOWIEDZ